Call: 0123456789 | Email: info@example.com

Konieczność prawidłowego ocieplenia poddasza


Ocieplanie poddasza jest ważne zarówno dla utrzymania komfortu w domu, zarówno jeśli chodzi o zimne, jak i ciepłe miesiące. W miesiącach zimowych, gdy staramy się utrzymać ciepło w domu, musimy pomyśleć o izolacji poddasza, która pomoże najbardziej. Czasami zapominamy, że odpowiednie dobranie sposobu ocieplenia poddasza pomaga również w utrzymaniu właściwej temperatury w domu podczas gorących miesięcy letnich.

Ocieplanie poddasza – ma znaczenie

Ocieplanie poddasza jest jednym z najbardziej wpływowych i kosztownych działań, jakie można zrobić, aby:

  • utrzymać komfort w domu,
  • oszczędzać energię,
  • zaoszczędzić pieniądze w ujęciu długoterminowym.

Nawet, jeśli aktualnie nie jesteś w trakcie budowania nowego domu, ale faktycznie w swoim obecnym masz problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w domu – warto pomyśleć o modernizacji swojego poddasza, biorąc pod uwagę właśnie izolację i ocieplenie. Odpowiednia izolacja, która jest podstawowym warunkiem dalszego ocieplania poddasza hamuje przenoszenie ciepła z jednej strony warstwy izolacyjnej do drugiej. Izolacja jest zatem dobrym sposobem na spowolnienie przewodzenia ciepła, ale nie tak dobrym jeśli chodzi o spowolnienie prądów powietrznych, zwłaszcza gdy powietrze jest popychany przez izolację z powodu różnicy ciśnień, efektu kominowego lub sporego wiatru.

Wskazówka dla właścicieli domów

Skuteczne ocieplanie poddasza musi być na pewno priorytetowym zadaniem na strychach, na których gołym okiem widać rożnego rodzaju zniszczenia. Zwykle mają one miejsce nawet, gdy instalator anteny, dostawca internetu, czy ekspert do spraw bezpieczeństwa wykonuje jakiekolwiek działania ingerujące w integralność tego miejsca w domu. Ci ludzie dbają tylko o swoje zadanie – nie dbają kwestie prawidłowego uszczelnienia strychu, dlatego samo ocieplanie poddasza jest tym, z czego zdać sobie sprawie musi każdy właściciel domu osobiście. Na pewno też warto w tym zadaniu skorzystać z dzisiejszych technologii, które zapewniają bardziej ekonomiczne rozwiązania niż to, co było proponowane domownikom jeszcze kilka lat temu.
Ocieplanie poddasza w Bielsko-Biała – http://izolacjepianowe.pl/index.php/oferta

Have any Question or Comment?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *